Genel

Fason Çikolata Üretimi

Çikolata firmaları ve çikolata dükkanları için çikolata üretimi yapıyoruz. Kendi kurumsal kimliğinizle de ürünleri sarıyoruz. Dileyen işletmelere farklı türlerde çikolata imalatı yapıyoruz.

Fason Çikolata Üretimi İçin Tercih Edilen Çikolata Modelleri

Kalp çikolata, tablet çikolata, oluklu çikolata, Noel baba çikolata, çakıl taşı çikolata, draje çikolata, şemşiye çikolata, büyük draje çikolata, special çikolata, dolgulu çikolata, pul çikolata, bar çikolata, truf çikolata, artizan çikolata, kaşık çikolata, dikdörtgen çikolata, baton çikolata, Cino çikolata, hindistan cevizi kaplamalı çikolata…

Fason Çikolata Üretiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kakao Tozu

Hollanda ve Almanya menşeili kakao tozlarımızla

, her türlü renk ve tat profiline sahip, yüksek yağlı (% 20-22), düşük yağlı (% 10-12), süt ürünleri uygulamalarına spesifik, pH’sı süte uygun, pek çok alternatif sunmaktayız. Ürün için en uygun olan kakao tozunun belirlenmesinde, teknik olarak sağladığımız desteğin yanısıra, sunduğumuz kakao tozlarının, sahip oldukları ince partiküllü yapıları sebebiyle standartların çok üzerinde koku, rayiha ve çözünürlüğe sahip olmaları, süt sanayinde ürünlerimizin tercihini kolaylaştırmaktadır.

Kakao Kitlesi (Likörü)

Gerçek çikolata üretiminin temel girdisi olarak değişik menşeli kakao çekirdeklerinin bütün karekteristiklerini taşıyan, tek tek veya bunların harmanlanması ve farklı oranlarda kavrulması sonucu elde edilen geniş bir kakao kitlesi (likörü) portföyü sunmaktayız. Değişik kavrulma yoğunluğunda, renk aralığında, incelikte sunulan kakao likörleri, premium-marka çikolataların geliştirilerek pek çok sofistike çikolata severin beğenisine uygun ürünlerin hazırlanmasına olanak sağlamaktadır.

Kakao Yağı

Kakao çekirdeğinden yüksek teknoloji kullanarak elde edilen preslenmiş, deodorize, saf kakao yağı çeşitlerimiz çikolata sanayi için önemli bir girdi olmaktadır. Sunduğumuz kakao yağları, çikolatada ağız hissini, sertliği ve şeklin gelişmesini sağlar, tadın algılanmasını iyileştirir.

Çikolatanın Formülü

Çikolata tarifleri 250 yıllık çikolata yapımının bir sonucu olan tadı ve kaliteyi sunmaktadır. Sert, yoğun ve dengeli çikolata tadıyla ünlü bu çikolataları, en geniş malzeme ve tat yelpazesiyle eşleştirebilirsiniz. Tüketilen ve müşterilere sunulan çikolatanın içeriği çok önemlidir. Lezzet, kalite ve hijyen koşulları kurumsal kimliğe katkı veren en değerli unsurlardır. Çikolatacılıkta küçük ayrıntılar en önemli markalaşma unsuru olabilmektedir. Bu yüzden sizlerde çikolatanızı firmamıza ürettirebilirsiniz. Tüm teklifleriniz ve önerileriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ambalaj Ürünleri

Çikolata imalatında genellikle metalize, alüminyum çikolata kağıtları ve kağıt lamineli alüminyum folyolar kullanılmaktadır. Metalize Çikolata Ambalajları çikolata ambalajlama, sarma işlemi için ihtiyacınız olan üründür. Metalize Çikolata Ambalajları, metalize yapısı sayesinde göz dolduran bir estetik yapıya sahiptir. Aynı zamanda çikolata şeklini çok kesin hatlarla belirtmediği için dolgun bir görünüm sağlar. Daha çok kat hafızası olan bir ürün olarak kullanılır. İsteğe göre laminasyon imkanı vardır. Yüksek baskı kabiliyetimiz sayesinde beklentileri fazlasıyla karşılıyoruz. Firmalara özgü boyutlarda ve tasarımlarda özel üretimde yapılabilmektedir. Çikolata sargı ve çikolata vakum makinalarında performansı olumsuz yönde etkilemeyen ürünler kullanmak gerekir. Çikolata sektöründe kullanılan çikolata sargı kağıtları genellikle kağıt lamineli alüminyum folyo, metalize çikolata kağıdı, kısır çikolata kağıdı, metalik çikolata ambalajı, metalize çikolata folyosu, metalize çikolata sargısı, parlak çikolata folyosu isimleriyle bilinirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like