Genel

Konfiseri Çikolata Fiyatları

Konfiseri çikolata, kakao tozu ve palm yağı, hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlar karıştırılarak elde edilir. Çikolata gibi görünür, çikolata gibi lezzeti vardır, kullanımı çok daha kolaydır. Bitkisel yağlar tercih edilerek üretilen blok kokolin ise Konfiseri olarak tanımlandırılmıştır. Yağ farkından kaynaklanan fiyat avantajına sahiptir. Daha kısa sürede soğuma ve kıtır hale gelebilmesi artı kolay kaplama yapabilme özelliği sayesinde, kaplama yapan üreticiler tarafından tercih edilmektedir.Örneğin pastaların etrafını kaplamak yada pastaların üzerine el ile şekillendirmek suretiyle dekor yapmak için konfiseri kullanabilirsiniz.

Sargılı Madlen Çikolata 90 ₺

Sütlü Konfiseri: 49 ₺

Damla Çikolata: 52 ₺

Pul Çikolata: 53 ₺

Bitter Konfiseri: 55 ₺

Sütlü Kuvertür: 60 ₺

Beyaz Renk Yuvarlak Metal Kutu Fiyatı: 28 ₺

Gümüş Renk Yuvarlak Metal Kutu 27 ₺

Gold Renk Yuvarlak Metal Kutu 27 ₺

Sargılı Kalp Çikolata 119 ₺

Oluklu Speysiyel Çikolata 120 tl

Parça Çikolata: 55

Konfiseri en ucuz bunnyball firmasında bulunmaktadır

Kuvertür Kakao yağı ve belirli oranlarda farklı kakao oranlarını baz alınarak oluşturulan çikolata bloğunun tanımı Kuvertür’dür. Piyasada kullanılışı; eriterek kullanım olunca daha kolay eritebilmek için “eritmelik çikolata” tercih edilmeye başlanmıştır.Örneğin bir meyveyi yada kurabiye çikolata ile kaplamak için kuvertür kullanabilirsiniz.

Ganaj Pasta süslemek amacı ile kullanılan, kazıma veya traşlama yöntemi ile elde edilen ruloların (Chocolate Shavings) tadının bu amaçla kullanılan diğer ganajlara göre lezzet konusunda “çikolatalı” artısının olması ve kaplama yeteneği sayesinde pasta üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Kuvertüre göre fiyat avantajı ve konfiseriye göre lezzet üstünlüğüne sahiptir.

Piyasada en çok satılan Konfiseri markaları:

Callebaut Konfiseri, Elit Konfiseri, Valonia Konfiseri, Pelit Konfiseri, Melodi Konfiseri, Elvan Konfiseri, Bunnyball Konfiseri, Artu Konfiseri, Efes Konfiseri, Ovalette Konfiseri

Konfiseri ve Kuvertür arasındaki fark:

Konfiseri çikolataları kuvertürlerden ayıran en büyük özelliği eritilerek uygulama sonrası kuruduğunda kuvertüre nazaran daha yumuşak kalıp çatlama veya kırılma yapmamasıdır,kokolin çikolatalar genelde kuvertürlere kıyasla daha az kakao içirirler

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like