Genel

Madlen Çikolata Fiyat

Ülkemizde madlen çikolata kilosu yaklaşık olarak 35 ile 150 tl arasında fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyat çeşitli sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Dünyada yükselmeyen çikolata fiyatları Türkiye’de sürekli olarak artmaktadır. Çikolataya paralel olarak gıda enflasyonu uzun zamandır enflasyonun yükselişinde başı çeken kalemlerden.Madlen çikolata genellikle seperetörlere dizilmiş veya karton kolilerde dökme olarak satılmaktadır. Madlen çikolatanın fiyatının sürekli olarak değişkenlik göstermesinin sebepleri şunlardır:

  • Olumsuz piyasa koşullarının çikolata arzı üzerindeki yansımaları.
  • Türk lirasındaki değer kaybı.
  • Çikolata ihracatında son dönemde yaşanan toparlanma.
  • Çikolatada üretimin ithalata dayalı olması ve üretimi gerçekleştirmeye yarayan kakao, yağ ve şeker gibi ürünler ile hammadde maliyetlerinin yüksek olması.  Açıkcası ‘Daha pahalı üretilen madlen çikolata, daha pahalı tüketime’ yol açıyor diyebiliriz.
  •  Çikolata üretimi iyi planlanamadığı için arz-talep dengesi ile fiyat istikrarının sağlanamamasına yol açmaktadır. Bu yüzden etkili bir pazarlama politikası yapılamıyor. 
  • Zincir haline gelmiş çikolata üreticilerinin bir kısmı ise çeşitli gerekçelerle çikolata fiyatlarını yüzde 250-400 kâr marjıyla satmaktadır.

MADLEN ÇİKOLATA FİYATLARI

Madlen çikolatanın çeşitli türleri bulunmaktadır. Özellikle bebek çikolatasının yanı sıra yetişkinler için de çeşitli çikolata tipleri ve kutuları bulumaktadır. Özellikle bayramlarda ve misafirliklere gidilirken kullanılan bu çikolatalar bihter ve sütlü ve karışık olanları bulunmaktadır. Bayramlarda özel günlerde ikram edilen çikolatalar özellikle de yeni doğan bebek de olunca aileler bu çikolataları misafirlerine ve neşe olsun diye de dağıtır. Özellikle bebeklerin bulunduğu çikolatalar çeşitli renklerde bulunmaktadır.

Peki bu çikolatalar ne kadarlık olmaktadır?

-Özellikle daha fazla dağılması için kimi aileler 100 gramlık paketler hazırlayabilir.
-Kimi aileler ise 250 gramlık da paketler hazırlarken bunlar genellikle file torbalara konulur.
-500 gramlık çikolatalar ise özel paketlenmiş kutulara konulur.
-1000 gramlık paketler ise daha şık hazırlanırken bunlar da özel misafirlere verildiği görülmüştür.

Peki bu çikolata fiyatları ne kadardır?

-Özel hazırlanmış paketlerde sunulan madlen çikolatalar toptan da satılmaktadır.
-Toptan satılan çikolatalar da bulunurken bunları özellikle perakende satış yapan yerlerden almak daha sağlıklı ve güvenilir.
-100 gramlık madlen çikolata bulunurken bunların fiyatları çeşitlilik göstermektedir.
-ideal olan 250 veya 500 gramlık çikolata paketleridir.
-1000 gramlık çikolata paketleri bunlar ağırlıklı olarak özel misafirlere ikram edilmektedir
-Madlen çikolata fiyatları 46 TL’den başlayıp bin TL’ye kadar her bütçeye uygun olarak satılmaktadır.
-Kimi yerlerde kampanyalar ile bu fiyat 35 Tl’ye kadar düşmektedir.
-Madlen çikolata en uygun satan yerler ise Eminönü olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

MADLEN ÇİKOLATA HANGİ ŞEHİRLERDEN SİPARİŞ VERİLİR

Madlen çikolata özel bir çikolata olmakla birlikte kakao çekirdeğinden hijyenik bir ortamda imal edilir. Her bütçeye uygun fiyatlandırma imkanları da bulunmaktadır. 100 gram-200 gram olmak üzere 250 ve 500 gramlık paketlerin yanı sıra bin gramlık paketleri de bulunmaktadır. Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağıtılan çikolata e çok Eminönü’nden toptan olarak tüm Anadolu’ya hatta ülke dışına satılmaktadır.

Peki Madlen çikolata türleri hangileridir?

Tablet çikolata, draje, kalp şeklinde yanı sıra küp ve kare olarak da paketlenip satılmaktadır. Aileler isterlerse çocukların isimlerini de bu paketlere doğum günü, okul mezuniyeti günlerini yazabilir. Kimi aileler paketlerin üzerine dahi çocukların resimlerini koyabilir. Bu durumda fiyatlar buna göre değişkenlik gösterecektir.

En çok satan madlen çikolata hangisidir?

Aileler çozukları için 500 gramlık kimileri de bütçesine göre 100 gramlık çikolata almaktadır. Aileler özellikle kare ve kalp desenli çikolataları satın almaktadır. El değmeden hazırlanan paketler hijnenik bir şekilde kargo yolu ile el değmeden ve erimeden tarafınıza ulaştırmaktadır. Kimi aileler çocukların isimlerini, doğum günlerini veya çocukların özel günlerini çeşitli yazılar ile paketlere yazmaktadır.

Peki en çok hangi şehirlerde çikolatalar gönderilmektedir?

Madlen çikolata Anadolu’nun çeşitli şehirlerine gönderilmektedir. İlk on sırada ise şu şehirler bulunuyor.

-Trabzon
-Rize
-Ankara
-Afyon
-İzmir
-Diyarbakır
-Adana
-Batman
-Antalya
-Van

MADLEN ÇİKOLATA KUTULARI

Özel bir bitki ile üretilen çikolatalar dünyanın dört bir yanında tüketilmektedir. Bunlarda el değmeden özel üreti makineler ile paketlenmektedir. Özel paketlenen çikolatalar misafirlere ve tüketicilere ulaştırılmaktadır. Özel üretimler ile hazırlanan paketler sonucu çikolatalar tüketiciye kargo yolu ile gönderilmektedir.

Peki bu çikolata kutuları kaç gram olmaktadır.

-100 gramlık paketler
-250 gramlık paketler
-500 gramlık paketler
-1000 gramlık paketler

Peki madlen çikolata paket türleri neledir?

En çok satılan on çeşit paketler şunlardır:

-Hediye bebek çikolata kutusu
-Sargılı sütlü çikolata kutusu
-Fantezi madlen kutu
-Kare madlen kutusu
-Yuvarlak madlen kutusu
-Sizin seçiminiz özel kutu
-Yedigen özel sargı kutu
-Gökkuğağı sargılı özel kutu
-Onuncu Köy sargısı özel kutu

MADLEN ÇİKOLATA KUTULARINDA KAÇ ADET BULUNMAKTADIR

Madlen özel üretim bir çikolatadır. Peki madlen çikolata nedir? sorusuna yanıtı olarak genel olarak verilen yanıt klasik kakao tadının, ince ve zarif tasarımla birleştiği çikolata türü demek yanlış olmayacaktır. Madlen çikolata zarafetini Fransız çikolatasının asaletine, anlamlı adını da bizim ustalarımıza ve içi yumuşacık çikolata dolgulu madeleine kurabiyelerine borçludur. Ama işin özü ustalıktadır.

Madlen çikolata ucuz mudur?

Madlen çikolatalar çeşitli bütçelere göre ayarlanmaktadır. Misafirlere, çocuklara, özel günler ve doğum günlerinde ayrı ayrı paketleme günleri bulunmaktadır. Özellikle yeni doğan bebeklerde ise daha özel paketleme biçimleri mevcuttur. Her paketlemenin çeşitli fiyatları bulunmaktadır. Madlen çikolata özellikle yeni doğan bebeklere özel fiyatlandırmaları bulunmaktadır. Fiyatı da birçok çikolataya göre daha uygundur. Elbette her şey bütçenize göre ayarlanmaktadır. Uygun fiyatlar için muhakkak üretici ve toptancılar ile görüşünüz.

Madlen çikolata paketlemeleri nasıldır?

Hediyelik hazırlanan paketler çeşitli boyutlarda hazırlanıyor. 100 gramlık paketlerin yanı sıra 250 gramlık paketler de bulunmaktadır. Fakat ideal olan 500 gramlık ve 750 gramlık paketlerdir. 1 kiloluk da madlen çikolatalar bulunmaktadır.

Paketlerde kaç adet bulunmaktadır?

500 gr.’lık kutumuzda 48 adet Madlen çikolata bulunmaktadır.
750 gr.’lık kutumuzda 72 adet Madlen çikolata bulunmaktadır.
1 kg.’lik kutumuzda 112 adet Madlen çikolata bulunmaktadır.
Her kutunun içinde eşit miktarda sütlü ve bitter çikolata bulunmaktadır.
Çikolatalarımız kendi üretim tesisimizde üretilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like