Genel

Madlen Çikolata Kaç Gram

Madlen çikolata genellikle ülkemizde 5.6 gram ile 6.7 gram arasında üretimi yapılan bir çikolata çeşitidir. Ürünün kare madlen veya yuvarlak olması herhangi bir değişikliğe sebep olmamaktadır. 1 kilo madlen çikolata yaklaşık olarak 150 adet ile 167 adet arasında değişmektedir. Bu farklılığın sebebide one shot sisteminin tüm çikolata fabrikalarında olmamasıdır. Teknolojiye ayak uyduramayan bazı fabrikaların kullandığı teknik ekipmanlar ne yazık ki eskidir. Bu karışıklık haliyle tüketicilerin kafasında soru işaretleri uyandırabilmektedir. Ayrıca her markanın madlen çikolata gramajı ve boyutu aynı olmayabilir. Madlen çikolata

kamagra pills

, şekerleme dünyasının en masum görünüşlü ürünüdür. Gün içinde küçük küçük kare parçalar halinde tüketilebilecek tatlı bir şekerlemedir. Tüketildiği zaman iştah kesen bir yiyecek gibi görünsede oldukça lezzetlidir. Ortalama bir madlen çikolatanın 100 gramında 530 kcal kalori, ayrıca 1 Adet yani 6 gram madlen çikolatada 28 kalori bulunmaktadır. Yaklaşık olarak %30 oranında yağ, %50 oranında şeker içermektedir. Madlen çikolata yüksek kalorili bir çikolata çeşitidir. Bitter madlen çikolata, sütlü madlen çikolata, Ruby madlen çikolata ve beyaz madlen çikolatanın kalori oranları birbiriyle neredeyse aynıdır. Sağlık açısından düşünecek olursak porsiyona dikkat edilerek tüketildiği zaman herhangi bir sakıncası yoktur. Özellikle çay ve kahve yanında tatlı olarak zevkle yenebilir.

MADLEN ÇİKOLATA FABRİKASI / İlk çikolata fabrikası ve madlen çikolata
İlk olarak 1927’lerde daha önce üretimi yurtdışında yapılan sonrasında Türkiye’ye taşınarak İstanbul Feriköy’de ülkenin ilk çikolata fabrikası açıldı. Günlük yaklaşık 500 kg üretim kapasitesiyle çikolata üretimi yapan fabrika, Türk halkının çikolatayla tanışmasını, benimsemesini ve sevmesini sağladı. Günümüzde ise çikolata fabrikalarının sayısı her gün artmaktadır.
Sonraki yıllarda insanları daha da tatmin etmek için farklı tarzlarda ve lezette çikolatalar üretilmeye başlandı. Bunların en sürprizi şüphesiz madlen çikolatalar oldu. Fabrikalarda üretimi artıkça pazara daha çok ulaştı ve bu şekilde herkesin evine girmiş oldu. Gün içinde çay- kahve yanına, misafir sunumlarına, bayram günlerinde, özel günlerde, davetlerde en çok tercih edilen tat oldu. İhtiyaç bu kadar artmışken elbette madlen çikolata fabrikaları boş durmuyor, seri ve cezbedici bir şekilde üretimlerine devam etmektedirler.

Değişmeyen Lezzet ”Madlen Çikolata”
Madlen çikolatalarını kaliteli ve avantajlı ikramlık seçenekleri ile en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Sütlü, ruby, bitter, beyaz çikolata ile kaliteli sunumluk seçenekler konusunda fabrikalar her zaman beklentinizi karşılayacak ürün çözümleri ortaya koymaktadır. Bakıldığında içerisindeki antioksidanlar sayesinde sağlıklı kategori içerisinde yer alan madlen çikolata için, özellikle konuklarınızı, çocuklarınızı hatta kendinizi memnun etme noktasında iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Madlen çikolata fabrikalarının yoğun olarak bulunduğu şehirler
-İstanbul
-Bolu
-Sakarya
-Gaziantep- Kilis
-Diyarbakır
-Ankara
-Konya

Dünyanın en iyi çikolatasını yiyebileceğiniz on mekan
Çikolata dünyanın en sevilen yiyeceklerinden biridir. Çikolata, besin değeri yüksek, vücudu geliştiren ve enerji veren bir yiyecek olmasının yanı sıra mutluluk da veren bir yiyecektir. Dünyanın neresine giderseniz gidin çikolata isteği her zaman sizinle beraber olacaktır. Gittiğiniz yerlerde elbette en iyi çikolatayı tatmak isteyeceksiniz. Peki en iyi çikolatalar nerde? işte cevabı;

  • Köln, Almanya
  • Tain L’Hermitage, Fransa
  • Hershey, Pennsylvania
  • Newyork,Newyork
  • Villajoyosa, İspanya
  • San Francisco, California
  • Oaxaca, Meksika
  • Barcelona, İspanya
  • Zurich, İsviçre
  • Godiva, Belçika

Dünyanın en iyi çikolataları hangi ülkede?
Çikolata dendiğinde herkesin aklına ilk önce Belçika çikolatası gelir. Yıllardır benzersiz kalitesiyle övgüleri hak eden Belçika çikolatası, yiyenleri kendine hayran bırakıyor. Belçika’da 16’ya yakın çikolata fabrikası bulunuyor. Ülkedeki çikolata markaları ise dünyaca ünlü markalardır. Belçika’nın yanı sıra Fransa, İtalya, Almanya, Meksika, Amerika çikolataları da oldukça sevilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like