Genel

Madlen Çikolata Ölçüsü

Orijinal madlen çikolata ölçüleri

4 cm x 4 cm ebatında veya 3.8 cm x 3.8 cm boyutlarındadır. Ağırlıkları ise genellikle 6 gr olarak ölçülmektedir. Madlen çikolatanın kağıdının ölçüsü de çikolatanın kalınlığına ve uzunluk ölçülerine göre değişmektedir. Genellikle 94 mm ,95 mm ve 96 mm olarak ölçülmektedir.

Madlen çikolata sargı kağıdı

Madlen çikolatalar genellikle kağıt lamineli alüminyum folyo ile kaplanırlar. Çikolata için Kağıt Lamineli A lüminyum Folyo beyaz kraft kağıt ve alüminyum ekstrüzyon yöntemiyle lamine edilmektedir. Kağıt Lamineli Alüminyum Folyo özellikle yağ sızdırmazlığına ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmak üzere üretilir. Madlen çikolataya özel ebat ve tasarımlarla raflara yerleştirilir. Madlen çikolatalar baskılı, laklı ve gofrajlı seçenekler ile sektörde kullanılırlar. Çikolatayı korumada yüksek performansı sağlayan bir üründür.

Madlen Çikolata İçin Yapışkanlı Kağıt Ölçüleri

Genellikle yapışkanllı 3,5×3,5 cm kare veya 4×4 cm olarak sektörde bilinirler. Etiket olarak, kare şeklinde olduğu için sayfa olarak gönderilir, kesim çizgileri vardır. Yapışkanlı kağıttır. Madlen çikolata için Kağıt üreticileri ölçüde ve her şekilde etiket üretimi yaparlar.

Madlen çikolata nasıl paketlenmeli ?

Eğer çikolatayı hediye olarak bizzat kendiniz elden götürmeyi karar verdiyseniz, şık bir karton kutu, güzel süslenmiş bir teneke kutu veya hediye paketi ile sunumu yapabilirsiniz. Sevdiklerinizden uzak olduğunuzda onları hatırladığınızı hisettirmek ve mutlu etmek için de çikolatayı kargo ile gönderebilirsiniz. Çikolata doğru şekilde kargo olmadığında yaşanabilinecek kötü sonuçlar olsa bile, doğru bir kargolama yöntemiyle çok başarılı sonuçlar da elde etmek mümkündür. KUTU, PATPAT, BUZ JELİ, METALİZE FOLYO, KOLİ ETİKET ile göndermek oluşabilecek sorunları baştan kaldırmamızı sağlayacaktır. Özellikle sıcak havalarda max. 2-3 gün içinde kargonun alıcıya ulaşması durumunda çikolatalar erime tehlikesinde olacaktır. Bu tür bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyorsanız çikolatanızı açmadan önce isteyenler 8-10 dakika buzdolabında bekletebilirler. Eriyen çikolata bozulmuş mudur yoksa sadece erimiş midir ? Bu yaklaşık olarak 200 yıllık bir sorudur.

Hediyelik Madlen Çikolata

Hediyelik olarak en çok tüketilen çikolataların başında madlen çikolata gelmektedir. Herkesi mutlu etmenin en tatlı yollarından birisi hediye vermektir. Tabi bu hediye tatlı gibi çikolata ise durum değişir. Madlen çikolata, kimi zaman bayramlaşma merasimlerinde kimi zamanda yeni doğan bebek ziyaretinde ortaya çıkmaktadır. Bayram ziyaretlerinde sunulan madlen çikolata ağızlarda hoş bir tad bırakır. Ayrıca yenilen madlen çikolata kaliteliyse ağızdaki tad mükemmel bir keyfe dönüşür. En güzel çikolataları, Cadbury, Milka, Artu Çikolata, Mabel Çikolata, Luca Çikolata, Melodi Çikolata, Divan Çikolata, Godiva Çikolata, Ülker Çikolata ve Pelit Çikolata üretmektedir.

casca

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like