Genel

Madlen Çikolata

Sipariş verirken hangi ürünü istediğiniz lütfen belirtin. 2021 yılı sonuna kadar geçerli olan fiyat listemiz:

1 Kilogram Fiyatlarımız – Fiyatlarımıza Kdv dahil değildir. 0539 454 0673 nolu telefon numarasından iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Ayrıca 7/24 Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Bayilik başvuruları için ekibimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Ekonomik Dökme Sargılı Madlen 65 ₺

1 kilo da yaklaşık olarak 155 ile 165 adet arasında sargılı madlen bulunmaktadır. 3, 6 ve 12 kiloluk kolilerde satışı yapılmaktadır. Yoğun dönemlerde minimum alım kotaları konulmaktadır. İstediğiniz renkte sargılı olarak alabilirsiniz. Dilerseniz Eminönü’nde yer alan bayilerimizden gelip alabilirsiniz. Yahut anlaşmalı olduğumuz kargo ile adresinize gönderebiliriz. Kargo ücreti alıcıya aittir. Ödemeler kapıda ödeme veya havale/eft ile yapılmaktadır. İstediğiniz ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Yüksek alımlarda indirim imkanı bulunmaktadır. Ayrıca madlen grubunda bayilik başvuruları da devam etmektedir.

Lüks Sargılı Madlen Çikolata: 90 TL

Birinci sınıf kağıda sargılı haldedir. Tüm renkleri bulunur. Ürünün üretiminde kullanılan hammaddeler birinci sınıftır. Sütlü, bitter, beyaz ve ruby çikolata olarak sınıflandırılır. Yüksek alımlarda indirim yapılmaktadır. İstenildiği takdirde ürünlerin üzerine birbirinden farklı şekiller yapılabilir.

Harfli Madlen: 80

Çift Sargılı olarak satılmaktadır. Ürünlerin üzerinde farklı harfler bulunmaktadır. İstenilen üründen istediğiniz kadar alabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama yoktur.

Dökme Sargısız Kalp: 67 ₺

Sargılı Kalp 82 

Tablet Çikolata 78 ₺

Renkli Draje 50 ₺

Parlak Gümüş Draje 85 ₺

Parlak Gold Draje 85 ₺

Renkli Bonibon: 37 ₺

Çakıltaşı: 35 ₺

Pul: 33

Damla: 35

Para Çikolata: 44 ₺

Yuvarlak: 53 ₺

Şemşiye: 48 ₺

Kuvertür: 55 ₺

Konfiseri: 48 ₺

Toptan Olarak Satılan Çikolata Çeşitlerimiz

Madlen Çikolata, Tablet Çikolata, Draje, Çakıl Taşı, Beyoğlu Çikolatası, Buffalo Çikolata, Dolgulu Çikolata, Napoliten Çikolata

Madlen Çikolatanın Yapım Aşamaları

En baştan en sona kadar çikolata 9 farklı aşamadan geçer. Karıştırma, İnceltme, Konçlama, Temperleme, Dökme, Kalıplama, soğutma, Ambalajlama, Süsleme. Tüm bu aşamaların her birinin ayrı bir önemi vardır. Fakat ambalaj aşamasıı kimi üreticiler ve perakende satıcıları için apayrı bir öneme sahiptir. Ürünün asıl katma değeri buradan doğmaktadır.

Madlen Çikolata Kutuları

Madlen çikolata kutusu ürünün ambalajlama aşamasının en önemli unsurlarındandır. 4 Bölmeli Madlen Çikolata Kutusu (125 gr.), 9 Bölmeli Çikolata Kutusu (300 gr.), 16 Bölmeli Çikolata Kutusu (500 gr.) 24 Bölmeli Çikolata Kutusu (750 gr), Lüx Çikolata Kutusu (500 gr.), Kalpli Çikolata Kutusu (Special) gibi ürünlerle birlikte satılan Metal çikolata ambalajı, teneke çikolata kutusu veya metal saklama kutusu olarak kullanılan Masaş teneke ambalajları en çok tercih edilen modellerdir.

Madlen Çikolata Kalıpları

Çikolata kalıpları genellikle plastik, polikarbon ve silikon gibi maddelerden yapılmaktadır. Kalıpların esnek yapıları çikolataları kolaylıkla çıkarılmasını sağlar. Pürüzsüz çikolata elde etmek için kalıpların kalitesi çok önemli bir etkendir. Çikolata kalıpları konusunda ülkemizdeki üreticiler oldukça başarılıdır. Silikon çikolata kalıpları ile rahatça çikolata üretimi yapabilirsiniz. Artizan çikolatacılığın en önenimli ekipmanı kalıptır. Birbirinden kaliteli kalıplar üreten en iyi firmalar şunlardır; İmren Plastik, Besan Pastacılık, MFS Çikolata Kalıp, Master Kalıp, Akasınız Gıda, Ay-Ka Plastik, Berpas, Greyas…

Madlen Çikolata Kağıtları

Çikolata yağları, ekşimeye açık olmasına rağmen koku ve tat transferine açıktır. Dolayısıyla çikolatanın dışarıdan herhangi bir koku ya da tat almaması gerekir. Bu yüzden en muhafazalı ambalaj alümünyum folyolardır, fakat hala sağlığa zararlı olup olmadığı tartışılmaktadır. Alüminyum kaplı kağıtlar çikolata sektöründe uzun yıllardır en çok tercih edilen ambalaj kağıdıdır. Madlen çikolata kağıdı satın almak isteyenler bizimle iletişime geçebilir.

Madlen Çikolata Fiyatları

Madlen çikolata fiyatları çeşitli sebeplere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ürünün sargısında kullanılan sargı kağıdının kalitesi, ürünün içerisinde kullanılan yağın kalitesi, ürün içeriğinde kullanılan kakao miktarı, sütün oranı, şeker miktarı bu fiyatlandırmada etkendir. Ayrıca madlen çikolata fiyatlandırmasında toptan ile perakende fiyatlar arasında uçurum vardır. Genellikle ucuz madlen çikolata Eminönü’nde bulunur. Eminönü’nde Artu Çikolata, Mabel Çikolata ve Melodi çikolata yer alır.

Madlen Çikolata Toptancıları

Madlen Çikolata toptancıları genellikle Eminönü’nde bulunurlar. En bilinenleri ise Artu Çikolata’dır. Artu Çikolata dışında Yücel Çikolata, Mabel Çikolata, Melodi Çikolata ve Pelit Çikolata bulunmaktadır. Bunun dışında irili ufaklı birkaç çikolata dükkanı ve draje mağazası da bulunmaktadır. Çikolata toptancıları müşterilerine yani özellikle perakende Madlen çikolata satıcısı olan işletmelere professional çözümler sunmalıdır. İmalattan tüketiciye satışlarda aynı hassasiyetlere önem gösterilmelidir.

Madlen Çikolata ve Madlen Kokolin Arasındaki Fark

Kokolin yaparken temperleme yapılmaz. Ama her iki şekerleme arasındaki farkı kolayca anlayabilirsiniz. Hem ürünü tadarak hemde görüntüsüyle gerçek çikolalata kendini kolayca belli eder. Gerçek çikolatada kakao kütlesi bulunur. Kokolinde ise toz kakao bulunmaktadır. Gerçek çikolatada kakao yağı bulunur, kokolinde ise margarin yağı bulunmaktadır. Gerçek çikolatada süt veya süt tozu bulunmaktadır. Kokolinde ise peynir altı suyu kullanılır. Her iki üründe de şeker bulunmaktadır fakat şeker oranı farklılık gösterebilir. Gerçek çikolatada vanilya vardır. Kokolinde ise vanilya tozu bulunur. Son olarak gerçek çikolatada soya lesitine kıvam arttırıcı olarak kullanılır. Kokolinde ise direk olarak kıvam arttırıcı bulunur.

Kaç çeşit Madlen Çikolata Bulunur ?

3 çeşit çikolata türü vardır. Ama son yıllarda yeni bir çikolata çeşiti daha çıkmıştır. Ruby İsviçre’de Barry Callebaut isimli ünlü çikolatacı tarafından 13 yılı aşkın süre devam eden çalışmaların sonucunda ortaya çıktı ve yakın zamanda tüm dünyaya tanıtıldı. Renginin pembe olmasının sebebi boya ya da meyveler değil, kakao çekirdeklerinin pigmentleri; yani doğal olarak pembe.

a) Bitter Çikolatalı Madlen Çikolata : Bileşiminde en az %18 kakao yağı ve en az % 14 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde en az % 35 toplam kakao kuru maddesi içeren çikolatadır.

b) Sütlü Madlen Çikolata : Bileşiminde en az % 2,5 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde en az % 25 toplam kakao kuru maddesi içeren, ayrıca en az %14 süt kuru maddesi ve en az % 3.5 süt yağından oluşan, kakao yağı ve süt yağı toplam miktarı ise en az %25 olan çikolatadır. Çikolata sektöründe özellikle madlen çikolata sektöründe en fazla tüketilen çeşittir.

c) Beyaz Madlen Çikolata : Bileşiminde en az %20 kakao yağı ve en az %14 süt kuru maddesi içeren ve en az %3,5’i süt yağı olan çikolatadır.

Kaliteli Madlen Çikolata Nasıl Anlaşılır ?

Çikolata, sadece damağı değil, ağzın bütününü tatlandıran, duyuları harekete geçirip mutluluk hormonu salgılanmasına sebep olan karşı konulamaz bir lezzettir. Çikolatanın keyfine varabilmek için üç aşamada yemeniz gerekiyor. Önce çikolataya bakın. Görüntüsü parlak ve mükemmel olmalı, üzerinde leke ya da çizik olmamalı. Tasarımı ve el işçiliği özelse o çikolataya bakmak gerekir. Tat almanın yüzde 80′i kokudan gelir; çikolatanızın tadım işlemine onu koklayarak başlamalısınız. Madlen çikolata paketini açtığınız andan itibaren çikolata kokusu sizi sarmalıdır. İyi bir çikolatada içindeki aromaların kokusu kolaylıkla alınır. İyi bir çikolatanın tadı insan ağızda 45 dakika kalabilmektedir.

Madlen Çikolata Ölçüsü

Orijinal madlen çikolatalar 4 cm x 4 cm ebatında ve 6 gr ağırlığındadır.

Madlen Çikolata Fiyatları

Madlen çikolatanın fiyatları çeşitli sebeplere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun temel sebeplerini sayacak olursak en başta kakao yağı fiyatları yer almaktadır. Çikolatanın çok pahalı olmasının sebebi kakao ve kakao yağının her geçen gün daha az bulunuyor olmasıdır. Artık sosyal medyada madlen çikolata hakkında ”su ve kakoa için savaşlar çıkacaktır” diye yorumlar bile yapılmaktadır. Kakao bitkisi üreten ülkelerde ciddi anlamda kakoa üretiminde daralma yaşanmaktadır. Bu sebeple kakao yetiştiricileri yeni tarım arazileri aramaya başlamıştır. Doğal olarak arzı azalan madlen çikolatanın fiyatı doğal olarakta artmaktadır. Ortalama olarak ülkemizde madlen çikolata 26 tl ile 290 tl arasında fiyatlandırılmaktadır. 1 kilogram çikolata üretmek için 800’den fazla kakao tanesine ihtiyaç vardır.

buy kamagra 100mg

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like