Madlen Çikolata

Madlen Çikolata, sargılı ve sargısız olmak üzere 2 farklı şekilde satılmaktadır. Ülkemizde genellikle kare çikolata, Napoliten çikolata, madalyon ve madlen çikolata olarak adlandırılmaktadır. Bayramlarda, özel günlerde misafirlere ikram edilmek için kullanılır. Son yıllarda teknolojik gelişmelerle birlikte madlen çikolata farklı sunum teknikleriyle tekrardan popüler hale gelmiştir. Sosyal medya platformlarında madlen çikolata; baskılı çikolata, resimli çikolata, isimli çikolata, bebek çikolatası, kurumsal çikolata, logolu çikolata olarak da bilinmektedir.

”Madlen Çikolata İnstagram” sosyal medya platformunda oldukça popülerdir. Bu popülerlikle birlikte madlen çikolatanın bu platformda farklı isimlerde anılmaya başlamıştır. Bunlardan bazıları şöyledir: Hediyelik çikolata, özel gün çikolatası, sargılı çikolata, yaldızlı kare çikolata, bebek çikolatası, isimli çikolata, logolu çikolata, tasarımlı çikolata, resimli çikolata, baskılı çikolata, isme özel çikolata, hastane odası süsleme çikolatası’dır.

Madlen Çikolata Çeşitleri:

Sütlü madlen çikolata, bitter madlen çikolata ve beyaz madlen çikolata.

Madlen Çikolata Eminönü

Madlen çikolata Eminönü denilince akla ilk Eminönü’nün en eski madlen çikolata satıcısı olan Artu Çikolata akla gelmektedir. Çok eski bir otantik çikolatacıdır. Fatih ilçesinin eski esnaflarındandır. Kaliteli, taze ve ekonomik olması sebebiyle her zaman tercih sebebi olmuştur. 0545 398 34 94 numaralı telefondan 24 saat sipariş verebilirsiniz. Ayrıca dileyenler sadece whatsapptan da yazabilir.

Madlen Çikolatanın bir başka durağıda Uğur Böceği Madlen Çikolata’dır. Burası da eski bir işletmedir. Eminönü’nde Süleymaniye taraflarında faaliyet göstermektedir. Toptan ve perakende madlen çikolata satışları bulunmaktadır. Madlen Çikolata’nın sosyal medya da bilinmesini sağlayan bir işletmedir. Telefon numarası: 0545 326 8487’dir.

Eminönü’nde son yıllarda popüler hale gelen The Narmans Madlen Çikolatacılık’da iyi işletmeler arasındadır. Stoklarında sürekli olarak madlen çikolata bulunmaktadır. İsteyenlere tek sargılı madlen çikolata

, isteyenlere de çift sargılı madlen çikolata satmaktadır. Ayrıca Beyoğlu ve Avcılar ilçelerinde de şubeler açmışlar. Kalp çikolata ve draje çikolata söz konusu olduğunda akla gelen ilk çikolatacılardandır. Telefon Numarası: 0 (554) 121 94 92

Butik Madlen Çikolata denilince akla ilk gelen işletme tabiki de. Butica Madlen Çikolata’dır. Eminönü şubelerini bu yıl açtılar ve oldukça başarılılar. Eminönü’nde parmakla gösterilen bir çikolatacıdır. Yeni olmasına karşın bilinen ve tercih edilen bir madlen çikolatacıdır. Ucuzluğu ile dikkat çeken bir işletmedir. Fabrika üretimine karşı olan işletme tam bir butik çikolatacıdır. Ayrıca işletmenin Trendyol, Çiçek Sepeti, Sahibinden, Gitti Gidiyor, Amazon ve Hepsi Burada gibi online alışveriş platformlarında satışları da bulunmaktadır. 0537 661 40 78 telefon numarasından sipariş verebilirsiniz.

Madlen Çikolata Yararlı mı ? Ömrü Uzatır mı ? Cinsellikte Etkili Midir ?

Her yaştan insanın isteyerek ve büyük bir mutlulukla yediği madlen çikolata uzun yaşamın sırlarından birisi olabilir. Sütlü madlen çikolata pek çok gıda gibi sağlığımız için faydalı bileşenleri içermektedir. Hatta bilim dünyası için önemi fazladır. Bazı araştırmalara göre gıdalar tedavi metotlarında da sıkça kullanılıyor. Böylece insan yaşamına sağlık açısından önemli katkılarda bulunuyor. Mil Online raporlarına göre severek tükettiğimiz ve yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olan çikolata yaşlanmayı geciktiren bazı etkilere sahip. Çikolata, çay ve kahve, hücrelerin hasar almasına karşı direnç sağlayan antioksidan polifenolleri içeriyor ve kanserden Alzheimer’a dek pek çok hastalığın kaynağı içsel stresi yok etmeye yardımcı oluyor. Alzheimer’a karşı tam bir antioksidan’dır. Erlangen-Nuremberg Üniversitesi araştırmacıları, çikolatanın içeriğinde bulunan çinko polifenol aktivasyonunun, hücreleri atık ürün olarak üretilen bir gaza karşı koruma sağladığına ilişkin bulgular elde etti. Bir insanın DNA’sına zarar verme potansiyeli olan bu atık gaz, oksidatif stres ve yaşlanma etkilerinde anahtar rol oynuyor. Polifenoller kendi başlarına bu zararlı gazı ortadan kaldıramasalar da çinko ile birleştiklerinde bir mega kompleksi meydana getirirler. Ve bu sayede bu zararlı gazı yok edebilirler. Araştırmacılar bunun yanı sıra kakaoda, flavonoid olarak isimlendirilen ve kan damarlarının sağlığına destek sağlayan, enflamasyonu azaltan doğal bileşikler olduğu görüşünde. Ayrıca uzmanlar çikolatanın önerilen miktardan fazla tüketilmesi konusunda da uyarıyorlar. Çikolatayı kararında değil aşırı tüketmek de kalp yetmezliği riskini beraberinde getiriyor. Çikolata phenethylamine (PEA) içermektedir. Phenethylamine ise sinir sistemini uyarır, bazı salgıların salınmasını tetikler, ağrıları dindirir ve insanın kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Çikolata, beyni rahatlatıp gevşetir, mutluluk verir, beynin endorfin salgılamasına neden olur. Bu salgı, mutluluk duymamızı sağlamaktadır. Ekip olarak mutlu olmak için madlen çikolata tüketmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like