Genel

Toptan Metalize Çikolata Kağıtları

Madlen Çikolata sargı kağıdı toptan olarak satılmaktadır. Gümüş, Gold ve farklı renkler bulunmaktadır.

Çikolata imalatında genellikle metalize, alüminyum çikolata kağıtları ve kağıt lamineli alüminyum folyolar kullanılmaktadır. Metalize Çikolata Ambalajları çikolata ambalajlama, sarma işlemi için ihtiyacınız olan üründür. Metalize Çikolata Ambalajları, metalize yapısı sayesinde göz dolduran bir estetik yapıya sahiptir. Aynı zamanda çikolata şeklini çok kesin hatlarla belirtmediği için dolgun bir görünüm sağlar. Daha çok kat hafızası olan bir ürün olarak kullanılır. İsteğe göre laminasyon imkanı vardır. Yüksek baskı kabiliyetimiz sayesinde beklentileri fazlasıyla karşılıyoruz. Firmalara özgü boyutlarda ve tasarımlarda özel üretimde yapılabilmektedir. Çikolata sargı ve çikolata vakum makinalarında performansı olumsuz yönde etkilemeyen ürünler kullanmak gerekir. Çikolata sektöründe kullanılan çikolata sargı kağıtları genellikle kağıt lamineli alüminyum folyo, metalize çikolata kağıdı, kısır çikolata kağıdı, metalik çikolata ambalajı, metalize çikolata folyosu, metalize çikolata sargısı, parlak çikolata folyosu isimleriyle bilinirler.

Çikolata Neden Alüminyum İle Sarılır ?

Çikolata kakao taneciklerinin mayalanmasıyla yapılan bir gıda ürünüdür. Ayrıca herkesin bildiği gibi kakao çekirdeklerinin öğütülmesi ile çikolata likörü elde edilir. Çikolata yağları, ekşimeye açık olmasına rağmen koku ve tat transferine açıktır. Dolayısıyla çikolatanın dışarıdan herhangi bir koku ya da tat almaması gerekir. Bu yüzden en muhafazalı ambalaj alümünyum folyolardır, fakat hala sağlığa zararlı olup olmadığı tartışılmaktadır. Alüminyum kaplı kağıtlar çikolata sektöründe uzun yıllardır en çok tercih edilen ambalaj kağıdıdır. Farklı renkte alüminyum lamineli çikolata kağıdı bulunmaktadır. En çok gold çikolata kağıdı ve gümüş çikolata kağıdı tercih edilmektedir.

Çikolata Kağıdının Bariyer özelliklerinin yanında, alüminyum folyonun başka yararlı özel­likleri de vardır:

 Alüminyum folyo tamamen zehirsizdir ve dünyada gıda maddeleri ile direk temas etmesine izin verilen malzemelerdendir. Bütün fleksibl malzemelerle birlikte kullanılır. Alüminyum folyo üzerine baskı uygulanabilir (her iki tarafına da). Işığı oldukça iyi yansıtır. Kabartma dizayn yapılabilir. Bir tarafı mat ve gofrajlı, diğer taralı düzgün ve parlak olmak üzere üretilir. Göz alıcı dizaynlar yaratabilmek için ters baskılı bir filmle lamine edilebilir. İçinden folyonun görünebildiği şeffaf mürekkeplerin kullanımı, parlak­lığından bir şey kaybettirmeden hoş bir metalik renklendirme sağlar. Daha dekoratif amaçlar için kabartma da kullanılabilir. Çekilmiş kahve, hazır çorba gibi koku bariyerinin kesinlikle gerekli oldu­ğu ambalajlarda alüminyum folyo tercih edilir. Yine su buharı ve gaz bariyeritesi nedeniyle meyve suyu ambalajlarında ve birçok gıda ürünleri­nin ambalajlanmasında kullanılan fleksibl ambalajlarda alüminyum folyo kullanılır. Ancak ; alüminyumu üretmek için çok yüksek enerjiye gereksinim olduğundan alüminyum pahalıdır. Eğer alüminyum folyo yalnızca dekoratif amaçlı kullanılacak, bariyer özelliğinden yararlanılmayacak ise; başka bir malzemeyle metalize etmek bir alternatif olabilir. Yani buharlaştırılan alüminyum bir vakum altında plastik film ya da kağıt ağ tabaka üzerine yoğunlaştırılabilir . Burada alüminyum katmanı yüzeyde çok ince yalnızca, 0,04 mikron kalınlığındadır. Bariyer özelliği yalın filmlerden daha iyi olan metalize filmler birçok alanda alüminyum folyonun yerine kullanılıyor.  Alüminyum folyoyla laminasyonda kullanılan film, kağıt ve yapışkan; basılabilirlik, dayanıklılık güçlülük, sürtünme direnci gibi olumlu özellikle­rin kazandırdığı gibi folyo üzerinde istenmeyen özellikler de yaratabilir.

Örneğin; yanlış tip ve ağırlıkta kullanılan kağıt, ütüleme ve kullanım sı­rasında folyonun daha fazla yırtılmasına neden olur. Laminant, kaplama ve güçlendirme tabakaları ne kadar esnek olursa, dokunun son hali de o kadar iyi sonuç verir. Örneğin; PE gibi diğerlerine oranla daha yumuşak olup uzayabilen materyaller folyonun korunmasında oldukça etkilidir. Kıvrımları düzeltir, folyoyu güçlendirir, bariyer özelliklerini geliştirir.

buy-levitra-usa.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like