Genel

Ülkemizde Takip Edilmesi Gerekilen 12 Çikolata Bloggerı

1- Çikolata Kavanozum / http://kakaolupasta.blogspot.com.tr

Gökçe Coşkun tarafından 2008 yılında kurulmuş olan bu keyifli blog içerisinde Bol miktarda çikolatalı kek, cupcake, pasta ve kurabiyeler hakkında tarifler bulabilirsiniz. Çikolata Kavanozum mutfaktan çıkmak istemeyeceğiniz kadar güzel fotoğraf ve tariflerle dolu.

2- Bir Dilim Keyif / https://birdilimkeyif.wordpress.com/

Sitenin hakkımda kısmı şu şekilde; Mutfağı hep sevdim ben. Evimin salonunu hayal etmedim de, mutfağımın nasıl olacağını düşündüm hep. Mutfak sohbetlerini sevdim, bir fincay çay ve bir dilim pasta eşliğinde… Sonra birgün yemek bloglarını keşfettim Ufkumu açan, tüm sorularıma sabırla cevap veren, benim gibi vejetaryen olan pek çok blogcuyla tanıştım. Hepsinden birşeyler aldım. Mutfak benim olmak istediğim yer. Belki birgün tüm zamanımı orada geçirecek ortam bulurum. O zamana kadar işte buradayım… Ne yeni tarifler keşfetmişliğim var, ne de orjinal fikirlerim. Ben sadece beni mutlu eden yerdeyim…

3- Çikolata Terbiyecisi / https://instagram.com/cikolataterbiyecisi?utm_medium=copy_link

Çikolata ile ilgili olan herkesin mutlaka sosyal medya da fotoğraflarına ve videolarına denk geldiği muhteşem bir şef. Aynı zamanda çikolata, pasta eğitimleri ve danışmanlığı da veriyor. Takip etmenizi öneririz.

4- Madlen Çikolata Fabrikası / https://www.bebekcikolatasi.org

Birbirinden değerli çikolata hakkında yazıları bulunan bir platform. Mutlaka işe yarayacak bilgiler bulabileceğiniz ender web sitelerinden birisidir. 

5- Damla Çikolata / http://damlacikolata.blogspot.com

Pasta ve farklı çikolata tarifleriyle dolu bir blog. Oldukça fazla kişi tarafından sevilerek takip edilen bir platform. Damla Çikolata, hem sıcak ve samimi dili hem de bir anne titizliğinde paylaştığı tarifleriyle mutfakta harikalar yaratmak isteyen okuyucularını bekliyor.

6- Kokolinturk / https://instagram.com/kokolinturk?utm_medium=copy_link

İnstagramda birbirinden lezzetli kokolinleri tadıp takipçileriyle paylaşan muhteşem bir hesap. Her paylaştığı ürün hakkında uzun uzun yazılar yazıp değerlendiriyor. Kokolin seviyorsanız mutlaka takip etmenizi öneririz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Sadece bisküvi, çikolata, gofret, kek ve şekerleme fotoğraflarına bakarken iç çekeceksiniz o kadar. Ama üzülmeyin Kokolinturk sizlere ürünleri nerede bulabileceğinizi de söylüyor…

7- Toptan Madlen Çikolata / www.instagram.com/toptanmadlencikolata

Instagram’da kendisini “Türkiye’nin en büyük madlen çikolata platformu” olarak tanımlayan Toptan Madlen Çikolata; paylaştığı göz alıcı sargılı madlen çikolata, sargısız madlen çikolata ve madlen çikolata fabrikası içerisinden fotoğraflarla dikkat çekmektedir.

8- Toptan Madlen Çikolata Youtube Kanalı / https://www.youtube.com/channel/UCOyZnn4rAg9dFK_D5cG3svg

İzleyenlerine sunduğu 1500 farklı çikolata videosu ile dikkatleri üzerine çeken bir youtube kanalı… Kimi zaman takipçilerinden gelen videoları kimi zamanda kendi çektiği videoları yayınlayan başarılı bir youtube kanalı. Hem çikolata videolarına merakınız var ve Youtube da zaman geçirmeyi seviyorsanız; bu kanala abone olmanızı öneriririz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like