Genel

Çikolata Sargı Kağıdı

Genellikle ülkemizde gofrajlı ve gofrajsız çikolata kağıdı bulunmaktadır. Fiyatları sürekli olarak çeşitli sebeplerden dolayı değişmektedir. Ayrıca türk lirası cinsinden değil dolar üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Çikolata kağıdı çikolatanın iç ve dış yüzeyini kaplamada kullanılmaktadır. Sargı kağıdı genellikle kalp çikolata, madlen çikolata, speysiyel çikolataları kaplamada ve korumada kullanılır. Esas çikolata kağıdı; Kağıt Lamineli Alüminyum Folyo’dur.

Çikolata Neden Alüminyum İle Sarılır ?

Çikolata kakao taneciklerinin mayalanmasıyla yapılan bir gıda ürünüdür. Ayrıca herkesin bildiği gibi kakao çekirdeklerinin öğütülmesi ile çikolata likörü elde edilir. Çikolata yağları, ekşimeye açık olmasına rağmen koku ve tat transferine açıktır. Dolayısıyla çikolatanın dışarıdan herhangi bir koku ya da tat almaması gerekir. Bu yüzden en muhafazalı ambalaj alümünyum folyolardır

, fakat hala sağlığa zararlı olup olmadığı tartışılmaktadır. Alüminyum kaplı kağıtlar çikolata sektöründe uzun yıllardır en çok tercih edilen ambalaj kağıdıdır. Farklı renkte alüminyum lamineli çikolata kağıdı bulunmaktadır. En çok gold çikolata kağıdı ve gümüş çikolata kağıdı tercih edilmektedir.

Alüminyum Lamineli Çikolata Kağıdı

Gıda sektöründe Alüminyum lamineli kağıtlar oldukça çok tercih edilmektedir. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Alüminyum lamineli kağıtlar en çok çikolata sektöründe tercih edilir. Ayrıca hazır yemek, hayvansal ürünler ve tek kullanımlık olan sektörlerde kullanılır. Çikolata sektörü büyük tüketim kollarından birisidir. Çeşitli yapıda yıllık ortalama tüketim miktarı 1800 tondur. 40 büyük olmak üzere sektörde en az 60 firma faaliyette bulunmaktadır. 

Alüminyum Folyolu Çikolata Kağıdı

Beyaz kraft kâğıt ve alüminyum ekstrüzyon yöntemiyle lamine edilmektedir. Özellikle yağ sızdırmazlığa ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmak üzere üretilen bu ürünümüz dilme tesislerimizde çeşitli ebatlarda dilimlenmektedir. Dilimleme işlemi yaklaşık olarak kilosu 2 tl ile 6 tl arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi elektrik giderleri, atölye kirası, personel maaşı, kullanılan ekipmanların kalitesi gibi sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Çikolata Kaplama Kağıdı

Çikolatalar genellikle gold sargı kağıdı ve gümüş sargı kağıdı ile kaplanmaktadır. Madlen Çikolata Kaplama Kağıdı denilince akla Artu çikolata gelmektedir.

Çikolata Nasıl Sarılır

Çikolatalar genellikle makina ile sarılır. Kimi zamanda oluklu folyo kağıdı ile sarılmaktadır. Fakat makinanın sardığı çikolata daha şık ve kalite durur.

Çikolata folyosu Eminönü

Çikolata folyosu en uygun fiyata İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı olan Eminönü’nde bulunan Luca Çikolata ve Artu Çikolata firmalarında satılmaktadır.

Madlen Çikolata Saran Şirketler

Madlen çikolata sargısı İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı olan Eminönü’nde bulunan Luca Çikolata ve Artu Çikolata firmalarında yapılmaktadır. Madlen Çikolata Kaplama Kağıdı sürekli stoklarında bulunmaktadır.

Hangi Çikolatalar Aleminyum Kağıtla Kaplanır?

Kalp çikolata, yuvarlak çikolata, süprüz yumurta çikolata, madlen çikolata, draje çikolata, truf çikolata, speysiyel çikolata, top çikolata, tablet çikolata

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like